pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| repodreixo repodreixes repodreix repodrim repodriu repodreixen | repodria repodries repodria repodríem repodríeu repodrien | repodrí repodrires repodrí repodrírem repodríreu repodriren | repodriré repodriràs repodrirà repodrirem repodrireu repodriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| repodriria repodriries repodriria repodriríem repodriríeu repodririen | repodreixi repodreixis repodreixi repodrim repodriu repodreixin | repodrís repodrissis repodrís repodríssim repodríssiu repodrissin | repodreix repodreixi repodrim repodriu repodreixin | ||
| Infinitiu | repodrir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | repodrint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana