transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| replico repliques replica repliquem repliqueu repliquen | replicava replicaves replicava replicàvem replicàveu replicaven | repliquí replicares replicà replicàrem replicàreu replicaren | replicaré replicaràs replicarà replicarem replicareu replicaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| replicaria replicaries replicaria replicaríem replicaríeu replicarien | repliqui repliquis repliqui repliquem repliqueu repliquin | repliqués repliquessis repliqués repliquéssim repliquéssiu repliquessin | replica repliqui repliquem repliqueu repliquin | ||
| Infinitiu | replicar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | replicant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : rèplica
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana