intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| renyino renyines renyina renyinem renyineu renyinen | renyinava renyinaves renyinava renyinàvem renyinàveu renyinaven | renyiní renyinares renyinà renyinàrem renyinàreu renyinaren | renyinaré renyinaràs renyinarà renyinarem renyinareu renyinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| renyinaria renyinaries renyinaria renyinaríem renyinaríeu renyinarien | renyini renyinis renyini renyinem renyineu renyinin | renyinés renyinessis renyinés renyinéssim renyinéssiu renyinessin | renyina renyini renyinem renyineu renyinin | ||
| Infinitiu | renyinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | renyinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana