transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| regruixo regruixes regruixa regruixem regruixeu regruixen | regruixava regruixaves regruixava regruixàvem regruixàveu regruixaven | regruixí regruixares regruixà regruixàrem regruixàreu regruixaren | regruixaré regruixaràs regruixarà regruixarem regruixareu regruixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| regruixaria regruixaries regruixaria regruixaríem regruixaríeu regruixarien | regruixi regruixis regruixi regruixem regruixeu regruixin | regruixés regruixessis regruixés regruixéssim regruixéssiu regruixessin | regruixa regruixi regruixem regruixeu regruixin | ||
| Infinitiu | regruixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | regruixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana