transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| refregeixo refregeixes refregeix refregim refregiu refregeixen | refregia refregies refregia refregíem refregíeu refregien | refregí refregires refregí refregírem refregíreu refregiren | refregiré refregiràs refregirà refregirem refregireu refregiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| refregiria refregiries refregiria refregiríem refregiríeu refregirien | refregeixi refregeixis refregeixi refregim refregiu refregeixin | refregís refregissis refregís refregíssim refregíssiu refregissin | refregeix refregeixi refregim refregiu refregeixin | ||
| Infinitiu | refregir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | refregint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana