intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| reflueixo reflueixes reflueix refluïm refluïu reflueixen | refluïa refluïes refluïa refluíem refluíeu refluïen | refluí refluïes refluí refluírem refluíreu refluïren | refluiré refluiràs refluirà refluirem refluireu refluiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| refluiria refluiries refluiria refluiríem refluiríeu refluirien | reflueixi reflueixis reflueixi refluïm refluïu reflueixin | refluís refluïssis refluís refluíssim refluíssiu refluïssin | reflueix reflueixi refluïm refluïu reflueixin | ||
| Infinitiu | refluir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | refluint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: instruir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana