transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rasuro rasures rasura rasurem rasureu rasuren | rasurava rasuraves rasurava rasuràvem rasuràveu rasuraven | rasurí rasurares rasurà rasuràrem rasuràreu rasuraren | rasuraré rasuraràs rasurarà rasurarem rasurareu rasuraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rasuraria rasuraries rasuraria rasuraríem rasuraríeu rasurarien | rasuri rasuris rasuri rasurem rasureu rasurin | rasurés rasuressis rasurés rasuréssim rasuréssiu rasuressin | rasura rasuri rasurem rasureu rasurin | ||
| Infinitiu | rasurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rasurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana