transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| raso rases rasa rasem raseu rasen | rasava rasaves rasava rasàvem rasàveu rasaven | rasí rasares rasà rasàrem rasàreu rasaren | rasaré rasaràs rasarà rasarem rasareu rasaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rasaria rasaries rasaria rasaríem rasaríeu rasarien | rasi rasis rasi rasem raseu rasin | rasés rasessis rasés raséssim raséssiu rasessin | rasa rasi rasem raseu rasin | ||
| Infinitiu | rasar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rasant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana