transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rampillo rampilles rampilla rampillem rampilleu rampillen | rampillava rampillaves rampillava rampillàvem rampillàveu rampillaven | rampillí rampillares rampillà rampillàrem rampillàreu rampillaren | rampillaré rampillaràs rampillarà rampillarem rampillareu rampillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rampillaria rampillaries rampillaria rampillaríem rampillaríeu rampillarien | rampilli rampillis rampilli rampillem rampilleu rampillin | rampillés rampillessis rampillés rampilléssim rampilléssiu rampillessin | rampilla rampilli rampillem rampilleu rampillin | ||
| Infinitiu | rampillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rampillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana