transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tamiso tamises tamisa tamisem tamiseu tamisen | tamisava tamisaves tamisava tamisàvem tamisàveu tamisaven | tamisí tamisares tamisà tamisàrem tamisàreu tamisaren | tamisaré tamisaràs tamisarà tamisarem tamisareu tamisaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tamisaria tamisaries tamisaria tamisaríem tamisaríeu tamisarien | tamisi tamisis tamisi tamisem tamiseu tamisin | tamisés tamisessis tamisés tamiséssim tamiséssiu tamisessin | tamisa tamisi tamisem tamiseu tamisin | ||
| Infinitiu | tamisar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tamisant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : tamisatge
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana