transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| preestableixo preestableixes preestableix preestablim preestabliu preestableixen | preestablia preestablies preestablia preestablíem preestablíeu preestablien | preestablí preestablires preestablí preestablírem preestablíreu preestabliren | preestabliré preestabliràs preestablirà preestablirem preestablireu preestabliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| preestabliria preestabliries preestabliria preestabliríem preestabliríeu preestablirien | preestableixi preestableixis preestableixi preestablim preestabliu preestableixin | preestablís preestablissis preestablís preestablíssim preestablíssiu preestablissin | preestableix preestableixi preestablim preestabliu preestableixin | ||
| Infinitiu | preestablir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | preestablint | ||||
| Participi |
|
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana