intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| perquisiciono perquisiciones perquisiciona perquisicionem perquisicioneu perquisicionen | perquisicionava perquisicionaves perquisicionava perquisicionàvem perquisicionàveu perquisicionaven | perquisicioní perquisicionares perquisicionà perquisicionàrem perquisicionàreu perquisicionaren | perquisicionaré perquisicionaràs perquisicionarà perquisicionarem perquisicionareu perquisicionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| perquisicionaria perquisicionaries perquisicionaria perquisicionaríem perquisicionaríeu perquisicionarien | perquisicioni perquisicionis perquisicioni perquisicionem perquisicioneu perquisicionin | perquisicionés perquisicionessis perquisicionés perquisicionéssim perquisicionéssiu perquisicionessin | perquisiciona perquisicioni perquisicionem perquisicioneu perquisicionin | ||
| Infinitiu | perquisicionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | perquisicionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana