pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| pellobro pellobres pellobre pellobrim pellobriu pellobren | pellobria pellobries pellobria pellobríem pellobríeu pellobrien | pellobrí pellobrires pellobrí pellobrírem pellobríreu pellobriren | pellobriré pellobriràs pellobrirà pellobrirem pellobrireu pellobriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| pellobriria pellobriries pellobriria pellobriríem pellobriríeu pellobririen | pellobri pellobris pellobri pellobrim pellobriu pellobrin | pellobrís pellobrissis pellobrís pellobríssim pellobríssiu pellobrissin | pellobre pellobri pellobrim pellobriu pellobrin | ||
| Infinitiu | pellobrir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | pellobrint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: obrir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana