transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| patentitzo patentitzes patentitza patentitzem patentitzeu patentitzen | patentitzava patentitzaves patentitzava patentitzàvem patentitzàveu patentitzaven | patentitzí patentitzares patentitzà patentitzàrem patentitzàreu patentitzaren | patentitzaré patentitzaràs patentitzarà patentitzarem patentitzareu patentitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| patentitzaria patentitzaries patentitzaria patentitzaríem patentitzaríeu patentitzarien | patentitzi patentitzis patentitzi patentitzem patentitzeu patentitzin | patentitzés patentitzessis patentitzés patentitzéssim patentitzéssiu patentitzessin | patentitza patentitzi patentitzem patentitzeu patentitzin | ||
| Infinitiu | patentitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | patentitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana