transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| passamano passamanes passamana passamanem passamaneu passamanen | passamanava passamanaves passamanava passamanàvem passamanàveu passamanaven | passamaní passamanares passamanà passamanàrem passamanàreu passamanaren | passamanaré passamanaràs passamanarà passamanarem passamanareu passamanaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| passamanaria passamanaries passamanaria passamanaríem passamanaríeu passamanarien | passamani passamanis passamani passamanem passamaneu passamanin | passamanés passamanessis passamanés passamanéssim passamanéssiu passamanessin | passamana passamani passamanem passamaneu passamanin | ||
| Infinitiu | passamanar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | passamanant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana