intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| paralogitzo paralogitzes paralogitza paralogitzem paralogitzeu paralogitzen | paralogitzava paralogitzaves paralogitzava paralogitzàvem paralogitzàveu paralogitzaven | paralogitzí paralogitzares paralogitzà paralogitzàrem paralogitzàreu paralogitzaren | paralogitzaré paralogitzaràs paralogitzarà paralogitzarem paralogitzareu paralogitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| paralogitzaria paralogitzaries paralogitzaria paralogitzaríem paralogitzaríeu paralogitzarien | paralogitzi paralogitzis paralogitzi paralogitzem paralogitzeu paralogitzin | paralogitzés paralogitzessis paralogitzés paralogitzéssim paralogitzéssiu paralogitzessin | paralogitza paralogitzi paralogitzem paralogitzeu paralogitzin | ||
| Infinitiu | paralogitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | paralogitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar