transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engavatxino engavatxines engavatxina engavatxinem engavatxineu engavatxinen | engavatxinava engavatxinaves engavatxinava engavatxinàvem engavatxinàveu engavatxinaven | engavatxiní engavatxinares engavatxinà engavatxinàrem engavatxinàreu engavatxinaren | engavatxinaré engavatxinaràs engavatxinarà engavatxinarem engavatxinareu engavatxinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engavatxinaria engavatxinaries engavatxinaria engavatxinaríem engavatxinaríeu engavatxinarien | engavatxini engavatxinis engavatxini engavatxinem engavatxineu engavatxinin | engavatxinés engavatxinessis engavatxinés engavatxinéssim engavatxinéssiu engavatxinessin | engavatxina engavatxini engavatxinem engavatxineu engavatxinin | ||
| Infinitiu | engavatxinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engavatxinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana