transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| nyaufo nyaufes nyaufa nyaufem nyaufeu nyaufen | nyaufava nyaufaves nyaufava nyaufàvem nyaufàveu nyaufaven | nyaufí nyaufares nyaufà nyaufàrem nyaufàreu nyaufaren | nyaufaré nyaufaràs nyaufarà nyaufarem nyaufareu nyaufaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| nyaufaria nyaufaries nyaufaria nyaufaríem nyaufaríeu nyaufarien | nyaufi nyaufis nyaufi nyaufem nyaufeu nyaufin | nyaufés nyaufessis nyaufés nyauféssim nyauféssiu nyaufessin | nyaufa nyaufi nyaufem nyaufeu nyaufin | ||
| Infinitiu | nyaufar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | nyaufant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana