transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| noc nous nou noem noeu nouen | noïa noïes noïa noíem noíeu noïen | noguí nogueres nogué noguérem noguéreu nogueren | nouré nouràs nourà nourem noureu nouran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| nouria nouries nouria nouríem nouríeu nourien | nogui noguis nogui noguem nogueu noguin | nogués noguessis nogués noguéssim noguéssiu noguessin | - nou nogui noguem nogueu noguin | ||
| Infinitiu | noure | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | noent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: noure
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana