pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| neutralitzo neutralitzes neutralitza neutralitzem neutralitzeu neutralitzen | neutralitzava neutralitzaves neutralitzava neutralitzàvem neutralitzàveu neutralitzaven | neutralitzí neutralitzares neutralitzà neutralitzàrem neutralitzàreu neutralitzaren | neutralitzaré neutralitzaràs neutralitzarà neutralitzarem neutralitzareu neutralitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| neutralitzaria neutralitzaries neutralitzaria neutralitzaríem neutralitzaríeu neutralitzarien | neutralitzi neutralitzis neutralitzi neutralitzem neutralitzeu neutralitzin | neutralitzés neutralitzessis neutralitzés neutralitzéssim neutralitzéssiu neutralitzessin | neutralitza neutralitzi neutralitzem neutralitzeu neutralitzin | ||
| Infinitiu | neutralitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | neutralitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : neutralització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana