intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mormolejo mormoleges mormoleja mormolegem mormolegeu mormolegen | mormolejava mormolejaves mormolejava mormolejàvem mormolejàveu mormolejaven | mormolegí mormolejares mormolejà mormolejàrem mormolejàreu mormolejaren | mormolejaré mormolejaràs mormolejarà mormolejarem mormolejareu mormolejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mormolejaria mormolejaries mormolejaria mormolejaríem mormolejaríeu mormolejarien | mormolegi mormolegis mormolegi mormolegem mormolegeu mormolegin | mormolegés mormolegessis mormolegés mormolegéssim mormolegéssiu mormolegessin | mormoleja mormolegi mormolegem mormolegeu mormolegin | ||
| Infinitiu | mormolejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mormolejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana