transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mixturo mixtures mixtura mixturem mixtureu mixturen | mixturava mixturaves mixturava mixturàvem mixturàveu mixturaven | mixturí mixturares mixturà mixturàrem mixturàreu mixturaren | mixturaré mixturaràs mixturarà mixturarem mixturareu mixturaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mixturaria mixturaries mixturaria mixturaríem mixturaríeu mixturarien | mixturi mixturis mixturi mixturem mixtureu mixturin | mixturés mixturessis mixturés mixturéssim mixturéssiu mixturessin | mixtura mixturi mixturem mixtureu mixturin | ||
| Infinitiu | mixturar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mixturant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana