intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| menjusso menjusses menjussa menjussem menjusseu menjussen | menjussava menjussaves menjussava menjussàvem menjussàveu menjussaven | menjussí menjussares menjussà menjussàrem menjussàreu menjussaren | menjussaré menjussaràs menjussarà menjussarem menjussareu menjussaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| menjussaria menjussaries menjussaria menjussaríem menjussaríeu menjussarien | menjussi menjussis menjussi menjussem menjusseu menjussin | menjussés menjussessis menjussés menjusséssim menjusséssiu menjussessin | menjussa menjussi menjussem menjusseu menjussin | ||
| Infinitiu | menjussar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | menjussant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana