transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| masclejo mascleges mascleja masclegem masclegeu masclegen | masclejava masclejaves masclejava masclejàvem masclejàveu masclejaven | masclegí masclejares masclejà masclejàrem masclejàreu masclejaren | masclejaré masclejaràs masclejarà masclejarem masclejareu masclejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| masclejaria masclejaries masclejaria masclejaríem masclejaríeu masclejarien | masclegi masclegis masclegi masclegem masclegeu masclegin | masclegés masclegessis masclegés masclegéssim masclegéssiu masclegessin | mascleja masclegi masclegem masclegeu masclegin | ||
| Infinitiu | masclejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | masclejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana