intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| marruquejo marruqueges marruqueja marruquegem marruquegeu marruquegen | marruquejava marruquejaves marruquejava marruquejàvem marruquejàveu marruquejaven | marruquegí marruquejares marruquejà marruquejàrem marruquejàreu marruquejaren | marruquejaré marruquejaràs marruquejarà marruquejarem marruquejareu marruquejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| marruquejaria marruquejaries marruquejaria marruquejaríem marruquejaríeu marruquejarien | marruquegi marruquegis marruquegi marruquegem marruquegeu marruquegin | marruquegés marruquegessis marruquegés marruquegéssim marruquegéssiu marruquegessin | marruqueja marruquegi marruquegem marruquegeu marruquegin | ||
| Infinitiu | marruquejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | marruquejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana