pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| marfondo marfonds marfond marfondim marfondiu marfonden | marfondia marfondies marfondia marfondíem marfondíeu marfondien | marfondí marfondires marfondí marfondírem marfondíreu marfondiren | marfondiré marfondiràs marfondirà marfondirem marfondireu marfondiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| marfondiria marfondiries marfondiria marfondiríem marfondiríeu marfondirien | marfondi marfondis marfondi marfondim marfondiu marfondin | marfondís marfondissis marfondís marfondissim marfondissiu marfondíssin | marfond marfondi marfondim marfondiu marfondin | ||
| Infinitiu | marfondir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | marfondint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: desconfir