transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| manllevo manlleves manlleva manllevem manlleveu manlleven | manllevava manllevaves manllevava manllevàvem manllevàveu manllevaven | manlleví manllevares manllevà manllevàrem manllevàreu manllevaren | manllevaré manllevaràs manllevarà manllevarem manllevareu manllevaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| manllevaria manllevaries manllevaria manllevaríem manllevaríeu manllevarien | manllevi manllevis manllevi manllevem manlleveu manllevin | manllevés manllevessis manllevés manllevéssim manllevéssiu manllevessin | manlleva manllevi manllevem manlleveu manllevin | ||
| Infinitiu | manllevar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | manllevant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : manlleu
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana