transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| manlleuto manlleutes manlleuta manlleutem manlleuteu manlleuten | manlleutava manlleutaves manlleutava manlleutàvem manlleutàveu manlleutaven | manlleutí manlleutares manlleutà manlleutàrem manlleutàreu manlleutaren | manlleutaré manlleutaràs manlleutarà manlleutarem manlleutareu manlleutaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| manlleutaria manlleutaries manlleutaria manlleutaríem manlleutaríeu manlleutarien | manlleuti manlleutis manlleuti manlleutem manlleuteu manlleutin | manlleutés manlleutessis manlleutés manlleutéssim manlleutéssiu manlleutessin | manlleuta manlleuti manlleutem manlleuteu manlleutin | ||
| Infinitiu | manlleutar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | manlleutant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana