intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malparlo malparles malparla malparlem malparleu malparlen | malparlava malparlaves malparlava malparlàvem malparlàveu malparlaven | malparlí malparlares malparlà malparlàrem malparlàreu malparlaren | malparlaré malparlaràs malparlarà malparlarem malparlareu malparlaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malparlaria malparlaries malparlaria malparlaríem malparlaríeu malparlarien | malparli malparlis malparli malparlem malparleu malparlin | malparlés malparlessis malparlés malparléssim malparléssiu malparlessin | malparla malparli malparlem malparleu malparlin | ||
| Infinitiu | malparlar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malparlant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana