transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mal·leabilitzo mal·leabilitzes mal·leabilitza mal·leabilitzem mal·leabilitzeu mal·leabilitzen | mal·leabilitzava mal·leabilitzaves mal·leabilitzava mal·leabilitzàvem mal·leabilitzàveu mal·leabilitzaven | mal·leabilitzí mal·leabilitzares mal·leabilitzà mal·leabilitzàrem mal·leabilitzàreu mal·leabilitzaren | mal·leabilitzaré mal·leabilitzaràs mal·leabilitzarà mal·leabilitzarem mal·leabilitzareu mal·leabilitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mal·leabilitzaria mal·leabilitzaries mal·leabilitzaria mal·leabilitzaríem mal·leabilitzaríeu mal·leabilitzarien | mal·leabilitzi mal·leabilitzis mal·leabilitzi mal·leabilitzem mal·leabilitzeu mal·leabilitzin | mal·leabilitzés mal·leabilitzessis mal·leabilitzés mal·leabilitzéssim mal·leabilitzéssiu mal·leabilitzessin | mal·leabilitza mal·leabilitzi mal·leabilitzem mal·leabilitzeu mal·leabilitzin | ||
| Infinitiu | mal·leabilitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mal·leabilitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana