intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| maligno malignes maligna malignem maligneu malignen | malignava malignaves malignava malignàvem malignàveu malignaven | maligní malignares malignà malignàrem malignàreu malignaren | malignaré malignaràs malignarà malignarem malignareu malignaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malignaria malignaries malignaria malignaríem malignaríeu malignarien | maligni malignis maligni malignem maligneu malignin | malignés malignessis malignés malignéssim malignéssiu malignessin | maligna maligni malignem maligneu malignin | ||
| Infinitiu | malignar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malignant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana