transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malencamino malencamines malencamina malencaminem malencamineu malencaminen | malencaminava malencaminaves malencaminava malencaminàvem malencaminàveu malencaminaven | malencaminí malencaminares malencaminà malencaminàrem malencaminàreu malencaminaren | malencaminaré malencaminaràs malencaminarà malencaminarem malencaminareu malencaminaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malencaminaria malencaminaries malencaminaria malencaminaríem malencaminaríeu malencaminarien | malencamini malencaminis malencamini malencaminem malencamineu malencaminin | malencaminés malencaminessis malencaminés malencaminéssim malencaminéssiu malencaminessin | malencamina malencamini malencaminem malencamineu malencaminin | ||
| Infinitiu | malencaminar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malencaminant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana