transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malcoro malcores malcora malcorem malcoreu malcoren | malcorava malcoraves malcorava malcoràvem malcoràveu malcoraven | malcorí malcorares malcorà malcoràrem malcoràreu malcoraren | malcoraré malcoraràs malcorarà malcorarem malcorareu malcoraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malcoraria malcoraries malcoraria malcoraríem malcoraríeu malcorarien | malcori malcoris malcori malcorem malcoreu malcorin | malcorés malcoressis malcorés malcoréssim malcoréssiu malcoressin | malcora malcori malcorem malcoreu malcorin | ||
| Infinitiu | malcorar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malcorant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana