transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malcaso malcases malcasa malcasem malcaseu malcasen | malcasava malcasaves malcasava malcasàvem malcasàveu malcasaven | malcasí malcasares malcasà malcasàrem malcasàreu malcasaren | malcasaré malcasaràs malcasarà malcasarem malcasareu malcasaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malcasaria malcasaries malcasaria malcasaríem malcasaríeu malcasarien | malcasi malcasis malcasi malcasem malcaseu malcasin | malcasés malcasessis malcasés malcaséssim malcaséssiu malcasessin | malcasa malcasi malcasem malcaseu malcasin | ||
| Infinitiu | malcasar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malcasant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana