pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malaveso malaveses malavesa malavesem malaveseu malavesen | malavesava malavesaves malavesava malavesàvem malavesàveu malavesaven | malavesí malavesares malavesà malavesàrem malavesàreu malavesaren | malavesaré malavesaràs malavesarà malavesarem malavesareu malavesaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malavesaria malavesaries malavesaria malavesaríem malavesaríeu malavesarien | malavesi malavesis malavesi malavesem malaveseu malavesin | malavesés malavesessis malavesés malaveséssim malaveséssiu malavesessin | malavesa malavesi malavesem malaveseu malavesin | ||
| Infinitiu | malavesar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malavesant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana