pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| maco maques maca maquem maqueu maquen | macava macaves macava macàvem macàveu macaven | maquí macares macà macàrem macàreu macaren | macaré macaràs macarà macarem macareu macaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| macaria macaries macaria macaríem macaríeu macarien | maqui maquis maqui maquem maqueu maquin | maqués maquessis maqués maquéssim maquéssiu maquessin | maca maqui maquem maqueu maquin | ||
| Infinitiu | macar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | macant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana