intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llenyo llenyes llenya llenyem llenyeu llenyen | llenyava llenyaves llenyava llenyàvem llenyàveu llenyaven | llenyí llenyares llenyà llenyàrem llenyàreu llenyaren | llenyaré llenyaràs llenyarà llenyarem llenyareu llenyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llenyaria llenyaries llenyaria llenyaríem llenyaríeu llenyarien | llenyi llenyis llenyi llenyem llenyeu llenyin | llenyés llenyessis llenyés llenyéssim llenyéssiu llenyessin | llenya llenyi llenyem llenyeu llenyin | ||
| Infinitiu | llenyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llenyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana