intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llampurno llampurnes llampurna llampurnem llampurneu llampurnen | llampurnava llampurnaves llampurnava llampurnàvem llampurnàveu llampurnaven | llampurní llampurnares llampurnà llampurnàrem llampurnàreu llampurnaren | llampurnaré llampurnaràs llampurnarà llampurnarem llampurnareu llampurnaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llampurnaria llampurnaries llampurnaria llampurnaríem llampurnaríeu llampurnarien | llampurni llampurnis llampurni llampurnem llampurneu llampurnin | llampurnés llampurnessis llampurnés llampurnéssim llampurnéssiu llampurnessin | llampurna llampurni llampurnem llampurneu llampurnin | ||
| Infinitiu | llampurnar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llampurnant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana