intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| legislo legisles legisla legislem legisleu legislen | legislava legislaves legislava legislàvem legislàveu legislaven | legislí legislares legislà legislàrem legislàreu legislaren | legislaré legislaràs legislarà legislarem legislareu legislaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| legislaria legislaries legislaria legislaríem legislaríeu legislarien | legisli legislis legisli legislem legisleu legislin | legislés legislessis legislés legisléssim legisléssiu legislessin | legisla legisli legislem legisleu legislin | ||
| Infinitiu | legislar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | legislant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana