pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acarcanyo acarcanyes acarcanya acarcanyem acarcanyeu acarcanyen | acarcanyava acarcanyaves acarcanyava acarcanyàvem acarcanyàveu acarcanyaven | acarcanyí acarcanyares acarcanyà acarcanyàrem acarcanyàreu acarcanyaren | acarcanyaré acarcanyaràs acarcanyarà acarcanyarem acarcanyareu acarcanyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acarcanyaria acarcanyaries acarcanyaria acarcanyaríem acarcanyaríeu acarcanyarien | acarcanyi acarcanyis acarcanyi acarcanyem acarcanyeu acarcanyin | acarcanyés acarcanyessis acarcanyés acarcanyéssim acarcanyéssiu acarcanyessin | acarcanya acarcanyi acarcanyem acarcanyeu acarcanyin | ||
| Infinitiu | acarcanyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acarcanyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana