pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| juramento juramentes juramenta juramentem juramenteu juramenten | juramentava juramentaves juramentava juramentàvem juramentàveu juramentaven | juramentí juramentares juramentà juramentàrem juramentàreu juramentaren | juramentaré juramentaràs juramentarà juramentarem juramentareu juramentaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| juramentaria juramentaries juramentaria juramentaríem juramentaríeu juramentarien | juramenti juramentis juramenti juramentem juramenteu juramentin | juramentés juramentessis juramentés juramentéssim juramentéssiu juramentessin | juramenta juramenti juramentem juramenteu juramentin | ||
| Infinitiu | juramentar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | juramentant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana