transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alieno alienes aliena alienem alieneu alienen | alienava alienaves alienava alienàvem alienàveu alienaven | aliení alienares alienà alienàrem alienàreu alienaren | alienaré alienaràs alienarà alienarem alienareu alienaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alienaria alienaries alienaria alienaríem alienaríeu alienarien | alieni alienis alieni alienem alieneu alienin | alienés alienessis alienés alienéssim alienéssiu alienessin | aliena alieni alienem alieneu alienin | ||
| Infinitiu | alienar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alienant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : alienació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana