transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| insuflo insufles insufla insuflem insufleu insuflen | insuflava insuflaves insuflava insuflàvem insuflàveu insuflaven | insuflí insuflares insuflà insuflàrem insuflàreu insuflaren | insuflaré insuflaràs insuflarà insuflarem insuflareu insuflaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| insuflaria insuflaries insuflaria insuflaríem insuflaríeu insuflarien | insufli insuflis insufli insuflem insufleu insuflin | insuflés insuflessis insuflés insufléssim insufléssiu insuflessin | insufla insufli insuflem insufleu insuflin | ||
| Infinitiu | insuflar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | insuflant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : insuflació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana