pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| inicio inicies inicia iniciem inicieu inicien | iniciava iniciaves iniciava iniciàvem iniciàveu iniciaven | inicií iniciares inicià iniciàrem iniciàreu iniciaren | iniciaré iniciaràs iniciarà iniciarem iniciareu iniciaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| iniciaria iniciaries iniciaria iniciaríem iniciaríeu iniciarien | iniciï iniciïs iniciï iniciem inicieu iniciïn | iniciés iniciessis iniciés iniciéssim iniciéssiu iniciessin | inicia iniciï iniciem inicieu iniciïn | ||
| Infinitiu | iniciar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | iniciant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
forma nominal : iniciació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana