transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ingurgito ingurgites ingurgita ingurgitem ingurgiteu ingurgiten | ingurgitava ingurgitaves ingurgitava ingurgitàvem ingurgitàveu ingurgitaven | ingurgití ingurgitares ingurgità ingurgitàrem ingurgitàreu ingurgitaren | ingurgitaré ingurgitaràs ingurgitarà ingurgitarem ingurgitareu ingurgitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ingurgitaria ingurgitaries ingurgitaria ingurgitaríem ingurgitaríeu ingurgitarien | ingurgiti ingurgitis ingurgiti ingurgitem ingurgiteu ingurgitin | ingurgités ingurgitessis ingurgités ingurgitéssim ingurgitéssiu ingurgitessin | ingurgita ingurgiti ingurgitem ingurgiteu ingurgitin | ||
| Infinitiu | ingurgitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ingurgitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : ingurgitació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana