pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| indisciplino indisciplines indisciplina indisciplinem indisciplineu indisciplinen | indisciplinava indisciplinaves indisciplinava indisciplinàvem indisciplinàveu indisciplinaven | indiscipliní indisciplinares indisciplinà indisciplinàrem indisciplinàreu indisciplinaren | indisciplinaré indisciplinaràs indisciplinarà indisciplinarem indisciplinareu indisciplinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| indisciplinaria indisciplinaries indisciplinaria indisciplinaríem indisciplinaríeu indisciplinarien | indisciplini indisciplinis indisciplini indisciplinem indisciplineu indisciplinin | indisciplinés indisciplinessis indisciplinés indisciplinéssim indisciplinéssiu indisciplinessin | indisciplina indisciplini indisciplinem indisciplineu indisciplinin | ||
| Infinitiu | indisciplinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | indisciplinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana