pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| hebraïtzo hebraïtzes hebraïtza hebraïtzem hebraïtzeu hebraïtzen | hebraïtzava hebraïtzaves hebraïtzava hebraïtzàvem hebraïtzàveu hebraïtzaven | hebraïtzí hebraïtzares hebraïtzà hebraïtzàrem hebraïtzàreu hebraïtzaren | hebraïtzaré hebraïtzaràs hebraïtzarà hebraïtzarem hebraïtzareu hebraïtzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| hebraïtzaria hebraïtzaries hebraïtzaria hebraïtzaríem hebraïtzaríeu hebraïtzarien | hebraïtzi hebraïtzis hebraïtzi hebraïtzem hebraïtzeu hebraïtzin | hebraïtzés hebraïtzessis hebraïtzés hebraïtzéssim hebraïtzéssiu hebraïtzessin | hebraïtza hebraïtzi hebraïtzem hebraïtzeu hebraïtzin | ||
| Infinitiu | hebraïtzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | hebraïtzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana