intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| grumo grumes gruma grumem grumeu grumen | grumava grumaves grumava grumàvem grumàveu grumaven | grumí grumares grumà grumàrem grumàreu grumaren | grumaré grumaràs grumarà grumarem grumareu grumaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| grumaria grumaries grumaria grumaríem grumaríeu grumarien | grumi grumis grumi grumem grumeu grumin | grumés grumessis grumés gruméssim gruméssiu grumessin | gruma grumi grumem grumeu grumin | ||
| Infinitiu | grumar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | grumant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana