pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gronxolo gronxoles gronxola gronxolem gronxoleu gronxolen | gronxolava gronxolaves gronxolava gronxolàvem gronxolàveu gronxolaven | gronxolí gronxolares gronxolà gronxolàrem gronxolàreu gronxolaren | gronxolaré gronxolaràs gronxolarà gronxolarem gronxolareu gronxolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gronxolaria gronxolaries gronxolaria gronxolaríem gronxolaríeu gronxolarien | gronxoli gronxolis gronxoli gronxolem gronxoleu gronxolin | gronxolés gronxolessis gronxolés gronxoléssim gronxoléssiu gronxolessin | gronxola gronxoli gronxolem gronxoleu gronxolin | ||
| Infinitiu | gronxolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gronxolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana