intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| giragonso giragonses giragonsa giragonsem giragonseu giragonsen | giragonsava giragonsaves giragonsava giragonsàvem giragonsàveu giragonsaven | giragonsí giragonsares giragonsà giragonsàrem giragonsàreu giragonsaren | giragonsaré giragonsaràs giragonsarà giragonsarem giragonsareu giragonsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| giragonsaria giragonsaries giragonsaria giragonsaríem giragonsaríeu giragonsarien | giragonsi giragonsis giragonsi giragonsem giragonseu giragonsin | giragonsés giragonsessis giragonsés giragonséssim giragonséssiu giragonsessin | giragonsa giragonsi giragonsem giragonseu giragonsin | ||
| Infinitiu | giragonsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | giragonsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana